YITH WooCommerce Wishlist - en to sv_SE translation catalogue (633 entries)

en: In wishlist table show
sv_SE: Visa tabell i önskelistan

en: Product quantity (so users can manage the quantity of each product from the wishlist)
sv_SE: Antal (så att användare kan hantera antalet av varje produkt i önskelistan)

en: Enable wishlist for
sv_SE: Aktivera önskelista för

en: Choose whether to enable the wishlist feature for all users or only for logged-in users
sv_SE: Välj om du vill aktivera önskelistan för alla användare eller endast för inloggade användare

en: All users
sv_SE: Alla användare

en: Only authenticated users
sv_SE: Endast registrerade användare

en: Enable Added/Removed notices
sv_SE: Aktivera tillagda/borttagna meddelanden

en: Enable popup notices when the product is added or removed from the wishlist
sv_SE: Aktivera popup-meddelanden när produkten läggs till eller tas bort från önskelistan

en: Enable "Add to wishlist" tooltip
sv_SE: Aktivera verktygstipset "Lägg till i önskelistan".

en: Choose whether to display a tooltip when hovering over Add to wishlist link
sv_SE: Välj om du vill visa ett verktygstips när du håller muspekaren över länken Lägg till i önskelistan

en: Add to wishlist tooltip style
sv_SE: Lägg till verktygstipsstil på önskelistan

en: Choose colors for Add to wishlist tooltip
sv_SE: Välj färger för Lägg till i önskelistans verktygstips

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Multi-wishlist settings
sv_SE: Inställningar för flera önskelistor

en: Enable multi-wishlist feature
sv_SE: Aktivera funktionen för flera önskelistor

en: Allow customers to create and manage multiple wishlists
sv_SE: Tillåt kunder att skapa och hantera flera önskelistor

en: Enable multiple wishlists for
sv_SE: Aktivera flera önskelistor för

en: Choose whether to enable the multi-wishlist feature for all users or just for logged-in users
sv_SE: Välj om du vill aktivera multi-önskelistan för alla användare eller bara för inloggade användare

en: Login message for non-authenticated users
sv_SE: Inloggningsmeddelande för icke-registrerade användare

en: Enter the message to ask unauthenticated users to login so they will be able to use the multi-wishlist feature.<br/>Use the placeholder %login_anchor% (set up the text in the following option) to add an anchor and redirect users to the Login page.
sv_SE: Ange meddelandet för att be oregistrerade användare att logga in så att de kan använda multi-önskelistan.<br/>Använd platshållaren %login_anchor% (ställ in texten i följande alternativ) för att lägga till en ankare och omdirigera användare till inloggningssidan.

en: Please %login_anchor% to use all the wishlist features
sv_SE: Vänligen %login_anchor% för att använda alla önskelistans funktioner

en: Login anchor text
sv_SE: Länktexten för att logga in

en: Set up here the text of the Login link that replace %login_anchor%
sv_SE: Ställ in texten för inloggningslänken som ersätter %login_anchor% här

en: login
sv_SE: logga in

en: When clicking on Add to wishlist
sv_SE: När du klickar på Lägg till i önskelistan

en: Choose the default action for new products added to the wishlist.
sv_SE: Välj standardåtgärd för nya produkter som läggs till på önskelistan.

en: Automatically add to the default list
sv_SE: Lägg automatiskt till i standardlistan

en: Show a modal window to allow users to choose a wishlist
sv_SE: Visa ett modul fönster så att användare kan välja en önskelista

en: Show a dropdown to allow users to choose a wishlist
sv_SE: Visa en rullgardinsmeny för att låta användare välja en önskelista

en: When product is added to wishlist
sv_SE: När produkten läggs till på önskelistan

en: Choose what should happen to the modal, when a product is added to the list.
sv_SE: Välj vad som ska hända med pop-up rutan när en produkt lagts till listan

en: Automatically close the modal
sv_SE: Stäng automatiskt pop-up rutan

en: Leave the modal open
sv_SE: Lämna pop-up rutan öppen

en: Add to wishlist button now opens a modal to move or remove items (available only with multi-wishlist option enabled)
sv_SE: Knappen Lägg till på önskelistan öppnar nu en modul för att flytta eller ta bort objekt (endast tillgängligt med alternativet för flera önskelistor aktiverat)

en: Show a count of users with a specific product in wishlist
sv_SE: Visa antalet användare med en specifik produkt i önskelistan

en: "Add to wishlist" popup button text
sv_SE: "Lägg till på önskelista" popup-knapptext

en: Text of the "Add to wishlist" button in the popup
sv_SE: Texten till knappen "Lägg till i önskelistan" i popup-fönstret

en: Add to wishlist
sv_SE: Lägg till i önskelista

en: Layout for wishlist view
sv_SE: Layout för önskelista

en: Select a style for your "Manage wishlists" page
sv_SE: Välj en stil för sidan "Hantera önskelistor".

en: Traditional
sv_SE: Traditionell

en: Modern grid
sv_SE: Modernt rutnät

en: Show wishlist info
sv_SE: Visa önskelistans info

en: Number of items in wishlist
sv_SE: Antal artiklar i önskelistan

en: Date of creation of the wishlist
sv_SE: Datum för skapande av önskelistan

en: Download a PDF version of the wishlist
sv_SE: Ladda ner en PDF-version av önskelistan

en: Rename wishlist button
sv_SE: Byt namn på knappen önskelistan

en: Delete wishlist button
sv_SE: Ta bort knappen önskelista

en: "Create wishlist" in popup
sv_SE: "Skapa önskelista" i popup

en: Create a new wishlist in the popup instead of using the endpoint
sv_SE: Skapa en ny önskelista i popup-fönstret istället för att använda slutpunkten

en: Layout for product list
sv_SE: Layout för produktlista

en: Select a style for displaying your wishlist page
sv_SE: Välj en stil för att visa din önskelista

en: Only images with info at click
sv_SE: Endast bilder med info vid klick

en: Price variation info (show the price difference compared to when the product was added to the list)
sv_SE: Prisvariationsinformation (visa prisskillnaden jämfört med när produkten lades till listan)

en: Checkbox to select multiple items, add them to the cart or delete them with one click
sv_SE: Kryssrutan för att välja flera artiklar, lägga till dem i kundvagnen eller ta bort dem med ett klick

en: Show Move to another wishlist
sv_SE: Visa Flytta till en annan önskelista

en: Enable the option to move the product to another wishlist
sv_SE: Aktivera alternativet för att flytta produkten till en annan önskelista

en: Move to another wishlist - style
sv_SE: Flytta till en annan önskelista - stil

en: Choose the look and feel of the "Move to another wishlist" option
sv_SE: Välj utseende och känsla för alternativet "Flytta till en annan önskelista".

en: Select dropdown with all wishlists
sv_SE: Välj rullgardinsmeny med alla önskelistor

en: Link to a popup
sv_SE: Länk till en popup

en: Enable "Add all to cart"
sv_SE: Aktivera "Lägg alla i varukorgen"

en: Enable "Add all to cart" button to let customers add all the products in the wishlist to the cart
sv_SE: Aktivera knappen "Lägg alla i varukorgen" för att låta kunderna lägga till alla produkterna i önskelistan i varukorgen

en: Enable drag and drop option
sv_SE: Aktivera dra och släpp-alternativet

en: Enable drag and drop option so users can arrange the order of products in the wishlist
sv_SE: Aktivera dra och släpp-alternativet så att användare kan ordna ordningen på produkterna i önskelistan

en: Show links to pages
sv_SE: Visa länkar till sidor

en: Show the links to "Manage", "Create" and "Search" pages after the wishlist table
sv_SE: Visa länkarna till sidorna "Hantera", "Skapa" och "Sök" efter önskelistan

en: "Create wishlist" page name
sv_SE: Sidnamnet "Skapa önskelista".

en: Enter the title for the "Create wishlist" page
sv_SE: Ange rubriken för sidan "Skapa önskelista".

en: Create a new wishlist
sv_SE: Skapa en ny önskelista

en: "Manage wishlist" page name
sv_SE: Sidnamnet "Hantera önskelista".

en: Enter the title for "Manage wishlists" page
sv_SE: Ange rubriken för sidan "Hantera önskelistor".

en: Your wishlists
sv_SE: Dina önskelistor

en: "Search wishlist" page name
sv_SE: Sidnamn "Sök önskelista".

en: Enter the title for "Search wishlists" page
sv_SE: Ange rubriken för sidan "Sök önskelistor".

en: Search a wishlist
sv_SE: Sök efter en önskelista

en: "Promotional" email
sv_SE: "Erbjudande" E-post

en: Email type
sv_SE: Typ av e-post

en: Choose which type of email to send
sv_SE: Välj vilken typ av E-post du vill skicka

en: Plain
sv_SE: Enkel

en: Email heading
sv_SE: E-postrubrik

en: Enter the title for the email notification. Leave blank to use the default heading: "<i>There is a deal for you!</i>"
sv_SE: Ange titeln för e-postmeddelandet. Lämna tomt för att använda standardrubriken: "<i>Det finns ett avtal för dig!</i>"

en: Email subject
sv_SE: E-postämne

en: Enter the mail subject line. Leave blank to use the default subject: "<i>A product of your wishlist is on sale</i>"
sv_SE: Ange E-postens ämnes rad. Lämna tomt om du vill använda standardämnet: "<i>En produkt från din önskelista finns till rea</i>"

en: Email HTML content
sv_SE: Innehållet i e-posten för HTML

en: This field lets you modify the main content of the HTML email. You can use the following placeholders: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code>{product_image}</code> <code>{product_name}</code> <code>{product_price}</code> <code>{coupon_code}</code> <code>{coupon_amount}</code> <code>{product_url}</code> <code>{add_to_cart_url}</code>
sv_SE: Det här fältet låter dig ändra huvudinnehållet i HTML E-postmeddelandet. Du kan använda följande platshållare: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code> {product_image}</code> <code>{product_name}</code> <code>{product_price}</code> <code>{coupon_code}</code> <code>{coupon_amount}</code> <code> {product_url}</code> <code>{add_to_cart_url}</code>

en: Email plain content
sv_SE: E-post vanligt innehåll

en: This field lets you modify the main content of the text email. You can use the following placeholders: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code>{product_name}</code> <code>{product_price}</code> <code>{coupon_code}</code> <code>{coupon_amount}</code> <code>{coupon_value}</code> <code>{product_url}</code> <code>{add_to_cart_url}</code>
sv_SE: Detta fält låter dig ändra huvudinnehållet i E-postmeddelandet. Du kan använda följande platshållare: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code> {product_name}</code> <code>{product_price}</code> <code>{coupon_code}</code> <code>{coupon_amount}</code> <code>{coupon_value}</code> <code> {product_url}</code> <code>{add_to_cart_url}</code>

en: "On sale item" email
sv_SE: E-post med "Rea-vara".

en: Enable "On sale item" email
sv_SE: Aktivera E-postmeddelandet "Rea-vara"

en: Enable this email to send notifications to your customers whenever a product in their wishlist is on sale
sv_SE: Aktivera det här e-postmeddelandet för att skicka meddelanden till dina kunder när en produkt i deras önskelista är till rea

en: Product exclusions
sv_SE: Produktuteslutningar

en: Select products that should not trigger the "on sale item" notifications
sv_SE: Välj produkter som inte ska utlösa meddelanden om "rea-varor".

en: Category exclusions
sv_SE: Kategoriundantag

en: Select product categories that should not trigger the "on sale item" notification
sv_SE: Välj produktkategorier som inte ska utlösa meddelandet "rea-vara".

en: Enter the title for the email notification. Leave blank to use the default heading: "<i>An item of your wishlist is on sale!</i>"
sv_SE: Ange titeln för e-postmeddelandet. Lämna tomt för att använda standardrubriken: "<i>Ett föremål på din önskelista är på rea!</i>"

en: Enter the mail subject line. Leave blank to use the default subject: "<i>An item of your wishlist is on sale!</i>"
sv_SE: Ange e-postens ämnes rad. Lämna tomt för att använda standardämnet: "<i>Ett föremål på din önskelista är på rea!</i>"

en: This field lets you modify the main content of the HTML email. You can use the following placeholders: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code>{products_table}</code> <code>{unsubscribe_link}</code>
sv_SE: Det här fältet låter dig ändra huvudinnehållet i HTML E-postmeddelandet. Du kan använda följande platshållare: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code> {products_table}</code> <code>{unsubscribe_link}</code>

en: This field lets you modify the main content of the text email. You can use the following placeholders: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code>{products_list}</code> <code>{unsubscribe_url}</code>
sv_SE: Detta fält låter dig ändra huvudinnehållet i E-postmeddelandet. Du kan använda följande platshållare: <code>{user_name}</code> <code>{user_email}</code> <code>{user_first_name}</code> <code>{user_last_name}</code> <code> {products_list}</code> <code>{unsubscribe_url}</code>

en: Promotional email correctly scheduled
sv_SE: Marknadsförings E-post korrekt schemalagt

en: There was an error while scheduling emails; please, try again later
sv_SE: Det uppstod ett fel vid schemaläggning av E-postmeddelanden; Vänligen försök igen senare

en: User ID
sv_SE: Användar ID

en: User Email
sv_SE: Användarens E-post

en: User First Name
sv_SE: Användarens förnamn

en: User Last Name
sv_SE: Användarens efternamn

en: Wishlist Count
sv_SE: Antal Önskelistor

en: user | users
sv_SE[0]: användare
sv_SE[1]: användare

en: Wishlist "Ask an estimate"
sv_SE: Önskelista "Be om ett kostnadsförslag"

en: Wishlist Promotion
sv_SE: Önskelistans kampanj

en: Wishlist Page
sv_SE: Sida för önskelista

en: Allows your customers to create and share lists of products that they want to purchase on your e-commerce.
sv_SE: Tillåter dina kunder att skapa och dela listor över produkter som de vill köpa på din e-handel.

note: translators: 1. Destination wishlist name.
en: Element correctly moved to %s
sv_SE: Element flyttades till %s

en: There was an error while processing your request; please, try later
sv_SE: Ett fel uppstod när din förfrågan behandlades, var snäll och försök igen senare

en: Estimate request sent
sv_SE: Förfrågan om kostnadsförslag har skickats

en: Your request has been sent.<br/>Thanks!
sv_SE: Din förfrågan har skickats.<br/>Tack!

en: We will reply to you as soon as possible. For any questions, feel free to contact our customer service at
sv_SE: Vi kommer att svara dig så snart som möjligt. För eventuella frågor är du välkommen att kontakta vår kundtjänst på

en: You should provide a valid email address that we can use to get back to you
sv_SE: Du bör ange en giltig E-postadress som vi kan använda för att återkomma till dig

en: View &rsaquo;
sv_SE: Visa &rsaquo;

en: or
sv_SE: eller

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Product successfully removed.
sv_SE: Produkten har tagits bort.

en: Changes applied correctly
sv_SE: Ändringarna tillämpades korrekt

en: Please, log in to continue with the unsubscribe process
sv_SE: Vänligen, Logga in för att fortsätta med avregistreringsprocessen

en: The token provided does not match the current user; make sure to log in with the right account
sv_SE: Den angivna tokenen matchar inte den aktuella användaren; se till att logga in med rätt konto

en: The token provided is expired; contact us to so we can manually unsubscribe your from the list
sv_SE: Det angivna tokenet har löpt ut; kontakta oss så att vi manuellt kan avregistrera dig från listan

en: You have unsubscribed from our wishlist-related mailing lists
sv_SE: Du har avslutat prenumerationen på våra önskelista-relaterade E-postlistor

en: You have to select at least one product
sv_SE: Du måste välja minst en produkt

note: translators: 1. Product title.
en: Error, you cannot add "%s" to the cart if you don't select a variation first
sv_SE: Du måste ange en variation innan du kan lägga till "%s" i varukorgen

en: The items have been correctly added to the cart
sv_SE: Varorna har nu lagts till i din varukorg

en: The items have been correctly removed
sv_SE: Varorna har flyttats!

note: translators: 1. Destination wishlist name.
en: The items have been correctly moved to %s
sv_SE: Varorna har flyttats till %s

en: An error occurred while processing this action
sv_SE: Ett fel uppstod när den här åtgärden bearbetades

en: Items correctly added to the cart
sv_SE: Artiklar lagda i varukorgen korrekt

en: An error occurred while adding the items to the cart; please, try again later.
sv_SE: Ett fel uppstod när varorna lades till i kundvagnen; Vänligen försök igen senare.

en: An error occurred while moving item to destination wishlist; please, try again
sv_SE: Ett fel uppstod när objektet flyttades till destinationens önskelista; var god försök igen

en: Wishlist created successfully
sv_SE: Önskelista skapad framgångsrikt

en: Changes saved
sv_SE: Ändringar sparad

en: Wishlist deleted successfully
sv_SE: Önskelistan har raderats

en: Price estimate request sent
sv_SE: Begäran om prisuppgift har skickats

en: You should provide a valid email address, that we can use to get back to you
sv_SE: Du bör ange en giltig E-postadress som vi kan använda för att återkomma till dig

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Please, make sure to enter a valid title
sv_SE: Vänligen, Se till att ange en giltig titel

en: Back to all wishlists
sv_SE: Tillbaka till alla önskelistor

en: &lsaquo; Back to all wishlists
sv_SE: &lsaquo; Tillbaka till alla önskelistor

en: Create a wishlist
sv_SE: Skapa en önskelista

en: Search wishlist
sv_SE: Sök önskelista

en: Manage wishlists
sv_SE: Hantera önskelistor

en: Your wishlist
sv_SE: Din önskelista

en: View your wishlists
sv_SE: Visa önskelista

note: translators: 1. Create new wishlist url. 2. Create new wishlist title. 3. Custom attributes for create new wishlist anchor.
en: You don't have any wishlist yet. <a href="%1$s" title="%2$s" %3$s>Create your first wishlist &rsaquo;</a>
sv_SE: Du har inte någon önskelista än. <a href="%1$s" title="%2$s" %3$s>Skapa din första önskelista &rsaquo;</a>

en: Please, log in to use the wishlist features
sv_SE: Vänligen, logga in för att använda önskelistans funktioner

en: We are sorry, but this feature is available only if cookies on your browser are enabled.
sv_SE: Vi är ledsna, men den här funktionen är endast tillgänglig om cookies i din webbläsare är aktiverade.

en: Product added to cart successfully
sv_SE: Produkten har lagts till i kundvagnen

en: Add to cart
sv_SE: Lägg i kundvagn

en: Wishlist
sv_SE: Önskelista

en: Wishlist name is required
sv_SE: Namn på önskelistan krävs

en: Wishlist name exceeds the maximum number of characters allowed
sv_SE: Önskelistans namn överskrider det maximala antalet tecken som tillåts

en: Couldn't find any wishlist with the provided ID
sv_SE: Det gick inte att hitta någon önskelista med det angivna ID:t

en: While you visit our site, we’ll track:
sv_SE: När du besöker vår webbplats spårar vi:

en: Products you’ve added to the wishlist: we’ll use this to show you and other users your favourite products, and to create targeted email campaigns.
sv_SE: Produkter du har lagt till på önskelistan: vi använder detta för att visa dig och andra användare dina favoritprodukter och för att skapa riktade E-postkampanjer.

en: Wishlists you’ve created: we’ll keep track of the wishlists you create, and make them visible to the store staff
sv_SE: önskelistor du har skapat: vi håller reda på önskelistorna du skapar och gör dem synliga för behörig personal

en: We’ll also use cookies to keep track of wishlist contents while you’re browsing our site.
sv_SE: Vi kommer också att använda cookies för att hålla reda på innehållet i önskelistan medan du surfar på vår webbplats.

en: Members of our team have access to the information you provide us with. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
sv_SE: Medlemmar i vårt team har tillgång till den information du ger oss. Till exempel kan både administratörer och butikschefer få åtkomst till:

en: Wishlist details, such as products added, date of addition, name and privacy settings of your wishlists
sv_SE: Information om önskelistan, såsom tillagda produkter, datum för tillägg, namn och sekretessinställningar för dina önskelistor

en: Our team members have access to this information to offer you better deals for the products you love.
sv_SE: Våra teammedlemmar har tillgång till denna information för att kunna erbjuda dig bättre erbjudanden för de produkter du älskar.

en: Customer wishlists
sv_SE: Kundens önskelistor

en: Wishlists
sv_SE: Önskelistor

note: Translators: %s Order number.
en: Removed wishlist %s.
sv_SE: Min önskelista på %s

note: Translators: %s Order number.
en: Wishlist %s has been retained.
sv_SE: Önskelistan %s har behållits.

en: Token
sv_SE: Tecken

en: Wishlist URL
sv_SE: Önskelistans URL

en: Title
sv_SE: Titel:

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Items added
sv_SE: Artiklar tillagda

en: Ask for an estimate
sv_SE: Be om ett kostnadsförslag

en: Select a wishlist
sv_SE: Välj en önskelista

en: Remove from list
sv_SE: Ta bort från lista

en: Move &rsaquo;
sv_SE: Flytta &rsaquo;

en: Move to another wishlist
sv_SE: Flytta till en annan önskelista

en: ID of the product to add to the wishlist (leave empty to use the global product)
sv_SE: ID för produkten som ska läggas till i önskelistan (låt vara tomt för att använda den globala produkten)

en: URL of the wishlist page (leave empty to use the default settings)
sv_SE: URL till önskelistan (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: Button label (leave empty to use the default settings)
sv_SE: Knappetikett (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: "Browse wishlist" label (leave empty to use the default settings)
sv_SE: Etiketten "Bläddra i önskelistan" (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: "Product already in wishlist" label (leave empty to use the default settings)
sv_SE: Etiketten "Produkt redan i önskelistan" (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: "Product added to wishlist" label (leave empty to use the default settings)
sv_SE: Etiketten "Produkt har lagts till på önskelistan" (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: Icon for the button (use any FontAwesome valid class, or leave empty to use the default settings)
sv_SE: Ikon för knappen (använd valfri FontAwesome giltig klass, eller lämna tom för att använda standardinställningarna)

en: Additional CSS classes for the button (leave empty to use the default settings)
sv_SE: Ytterligare CSS-klasser för knappen (låt vara tomt för att använda standardinställningarna)

en: Choose whether to paginate items in the wishlist or show them all
sv_SE: Välj om du vill paginera objekt i önskelistan eller visa dem alla

en: Paginate
sv_SE: Paginera

en: Do not paginate
sv_SE: Paginera inte

en: Number of items to show per page
sv_SE: Antal objekt att visa per sida

en: ID of the wishlist to show (e.g. K6EOWXB888ZD)
sv_SE: ID för önskelistan att visa (t.ex. K6EOWXB888ZD)

en: Share on:
sv_SE: Dela på:

en: Share on Facebook
sv_SE: Dela på Facebook

en: Tweet on Twitter
sv_SE: Tweeta på Twitter

en: Pin on Pinterest
sv_SE: Pinna på Pinterest

en: Share via email
sv_SE: Dela via E-post

en: Share on WhatsApp
sv_SE: Dela på WhatsApp

en: Free!
sv_SE: Gratis!

en: The item cannot be added to this wishlist
sv_SE: Varan kunde tyvärr inte läggas till i din önskelista

en: An error occurred while adding the products to the wishlist.
sv_SE: Ett fel uppstod när produkterna lades till på önskelistan.

en: Error. Unable to remove the product from the wishlist.
sv_SE: Fel. Det gick inte att ta bort produkten från önskelistan.

en: Invalid wishlist.
sv_SE: Ogiltig önskelista.

en: Invalid wishlist item.
sv_SE: Ogiltig artikel i önskelista.

en: Wishlist "Back in stock" email
sv_SE: E-post med önskelista "Åter i lager".

en: This email is sent to customers when an item of their wishlist is back in stock
sv_SE: Detta E-postmeddelande skickas till kunder när en vara i deras önskelista åter finns i lager

en: An item of your wishlist is back in stock!
sv_SE: En vara på din önskelista finns i lager igen!

en: unsubscribe
sv_SE: säga upp

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera/Inaktivera

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera detta E-postmeddelande

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Email Heading
sv_SE: E-postrubrik

en: Select the products for which you don't want to send a reminder email
sv_SE: Välj de produkter som du inte vill skicka ett påminnelsemejl om

en: Select the product categories for which you don't want to send a reminder email
sv_SE: Välj de produktkategorier som du inte vill skicka ett påminnelsemejl om

en: Choose which type of email to send.
sv_SE: Välj vilken typ av e-post att skicka.

en: Plain text
sv_SE: Oformatterad text

en: Email HTML Content
sv_SE: Innehåll i E-post (html)

en: Email text content
sv_SE: E-posttextinnehåll

en: Hi {user_name}
    A product of your wishlist is back in stock!
    
    {products_list}
    
    We only have limited stock, so don't wait any longer, and take this chance to make it yours!
    
    ****************************************************
    
    If you don't want to receive any further notification, please follow this link [{unsubscribe_url}]
sv_SE: Hej {user_name}
    En produkt från din önskelista är tillbaka i lager!
    
    {products_list}
    
    Vi har bara ett begränsat lager, så vänta inte längre och ta chansen att göra den till din!
    
    ****************************************************
    
    Om du inte vill få ytterligare meddelanden, vänligen följ denna länk [{unsubscribe_url}]

en: <p>Hi {user_name}</p>
    <p>A product of your wishlist is back in stock!</p>
    {products_table}
    <p>We only have limited stock, so don't wait any longer, and take this chance to make it yours!</p>
    <p><small>If you don't want to receive any further notification, please {unsubscribe_link}</small></p>
sv_SE: <p>Hej {user_name}</p>
    <p>En produkt från din önskelista finns i lager igen!</p>
    {products_table}
    <p>Vi har bara ett begränsat lager, så vänta inte längre utan ta chansen att göra det till ditt!
    </p>
    <p><small>Om du inte vill få ytterligare meddelanden {unsubscribe_link}</small>
    </p>

en: Wishlist "Ask for an estimate" email
sv_SE: Önskelistans "Be om ett kostnadsförslag" E-postmeddelande

en: This email is sent to users who click the "ask for an estimate" button, only if this feature has been enabled in the wishlist option panel
sv_SE: Detta E-postmeddelande skickas till användare som klickar på knappen "be om en prisuppgift", endast om den här funktionen har aktiverats i önskelistans alternativpanel

en: Price estimate request
sv_SE: Begäran om prisuppgift

en: [Price estimate request]
sv_SE: [Begäran om prisuppgift]

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

note: translators: 1. Default recipients.
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>
sv_SE: Ange mottagare (kommaseparerad) av det här e-postmeddelandet.  Standard är <code>%s</code>

en: Send CC copy
sv_SE: Skicka CC kopia

en: Send a copy to the user
sv_SE: Skicka en kopia till användaren

note: translators: 1. Default email heading.
en: This field lets you modify the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
sv_SE: I det här fältet kan du ändra huvudrubriken i e-postmeddelandet. Lämna tomt för att använda standardrubriken: <code>%s</code>.

en: Wishlist "On sale item" email
sv_SE: E-post för önskelista "På rea objekt".

en: This email is sent to customers when an item of their wishlist is on sale
sv_SE: Detta E-postmeddelande skickas till kunder när en vara i deras önskelista är till försäljning

en: An item of your wishlist is on sale!
sv_SE: En vara på din önskelista är på rea!

en: Select products for which you don't want to send a reminder email
sv_SE: Välj produkter som du inte vill skicka ett påminnelsemejl om

en: Select product categories for which you don't want to send a reminder email
sv_SE: Välj produktkategorier som du inte vill skicka ett påminnelsemejl om

en: Hi {user_name}
    A product of your wishlist is on sale!
    
    {products_list}
    
    We only have limited stock, so don't wait any longer, and take this chance to make it yours!
    
    ****************************************************
    
    If you don't want to receive any further notification, please follow this link [{unsubscribe_url}]
sv_SE: Hej {user_name}
    En produkt från din önskelista är på rea!
    
    {products_list}
    
    Vi har bara ett begränsat lager, så vänta inte längre och ta chansen att göra den till din!
    
    ****************************************************
    
    Om du inte vill få ytterligare meddelanden, vänligen följ denna länk [{unsubscribe_url}]

en: <p>Hi {user_name}</p>
    <p>A product of your wishlist is on sale!</p>
    {products_table}
    <p>We only have limited stock, so don't wait any longer, and take this chance to make it yours!</p>
    <p><small>If you don't want to receive any further notification, please {unsubscribe_link}</small></p>
sv_SE: <p>Hej {user_name}</p>
    <p>En produkt från din önskelista är på rea!</p>
    {products_table}
    <p>Vi har bara ett begränsat lager, så vänta inte längre utan ta chansen att göra det till ditt!</p>
    <p><small>Om du inte vill få ytterligare meddelanden {unsubscribe_link}</small></p>

en: Wishlist promotional email
sv_SE: E-post med önskelista

en: This email is sent to users to inform them about a promotion on a product in their wishlist
sv_SE: Detta E-postmeddelande skickas till användare för att informera dem om en kampanj på en produkt i deras önskelista

en: There is a deal for you!
sv_SE: Det finns ett erbjudande för dig!

en: A product of your wishlist is on sale
sv_SE: En produkt i din önskelista är på rea

en: Product image
sv_SE: Produktnamn

en: Hi {user_name}
    A product of your wishlist is on sale!
    
    {product_name} {product_price}
    
    Visit {add_to_cart_url} and use this coupon code
    {coupon_code}
    to get an amazing discount!
sv_SE: Hej {user_name}
    En produkt från din önskelista är på rea!
    
    {product_name} {product_price}
    
    Besök {add_to_cart_url} och använd den här kupongkoden
    {coupon_code}
    för att få en fantastisk rabatt!

note: translators: 1. Number of users.
en: %d user | %d users
sv_SE[0]: %d användare
sv_SE[1]: %d användare

en: has this item in wishlist | have this item in wishlist
sv_SE[0]: har denna artikel på önskelistan
sv_SE[1]: har dessa föremål på önskelistan

en: You're the first
sv_SE: Du är den första

en: to add this item in wishlist
sv_SE: för att lägga till detta objekt i önskelistan

note: translators: 1. Count of users when many, or "another" when only one.
en: You and %s user | You and %d users
sv_SE[0]: Du och %s användare
sv_SE[1]: Du och %d användare

en: another
sv_SE: annan

en: have this item in wishlist
sv_SE: ha detta föremål på önskelistan

en: None
sv_SE: Ingen

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Shared
sv_SE: Delad

en: Only people with a link to this list can see it
sv_SE: Endast personer med en länk till den här listan kan se den

en: Private
sv_SE: Privat

en: Only you can see this list
sv_SE: Bara du kan se den här listan

en: Public
sv_SE: Publik

en: Anyone can search for and see this list
sv_SE: Vem som helst kan söka efter och se den här listan

en: wishlist
sv_SE: önskelista

en: wishlists
sv_SE: önskelistor

en: guest
sv_SE: besökare

note: translators: 1. Date diff since wishlist creation (EG: 1 hour, 2 seconds, etc...).
en: %s ago
sv_SE: 	%s sedan

en: Name
sv_SE: Namn

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Items in wishlist
sv_SE: Artiklar i önskelistan

en: Date
sv_SE: Datum

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Last promotional email sent
sv_SE: Senaste reklammejlet skickades

en: Create promotion
sv_SE: Skapa marknadsföring

en: Export users that have added this product to their wishlist
sv_SE: Exportera användare som har lagt till den här produkten på sin önskelista

en: Edit this item
sv_SE: Redigera den här attikeln

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: View a list with users that have added this product to their wishlist
sv_SE: Se en lista med användare som har lagt till den här produkten på sin önskelista

en: View users
sv_SE: Visa användare

en: View Product
sv_SE: Visa Produkt

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Wishlist count
sv_SE: Antal önskelistor

en: View users that have added this product to their wishlist
sv_SE: Visa användare som har lagt till den här produkten i sin önskelista

en: Select a product
sv_SE: Välj en produkt

en: From:
sv_SE: Från:

en: To:
sv_SE: Till:

en: Reset
sv_SE: Rensa

en: product
sv_SE: produkt

en: Edit this user
sv_SE: Redigera den här användaren

en: Email this user
sv_SE: Skicka e-post till den här användaren

en: Email user
sv_SE: Skicka e-post till användare

en: Image
sv_SE: Bild

en: Added on
sv_SE: Lades till den

en: YITH Wishlist Items
sv_SE: YITH Wishlist Objekt

en: A list of products in the user's wishlists
sv_SE: En lista över produkter i användarens önskelistor

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Show extended widget
sv_SE: Visa utökad widget

en: Show mini widget
sv_SE: Visa mini widget

en: Show items count
sv_SE: Visa artiklar räknas

en: Show items from default wishlist only
sv_SE: Visa endast objekt från standardönskelistan

en: Show Add all to Cart button
sv_SE: Visa knappen Lägg alla i varukorgen

en: Show View Wishlists link
sv_SE: Visa länken Visa önskelista

en: YITH Wishlist Lists
sv_SE: YITH Wishlist Listor

en: A list of all the user's wishlists
sv_SE: En lista över alla användarens önskelistor

en: "Your wishlist" link:
sv_SE: "Din önskelista" länk:

en: Show create link
sv_SE: Visa länken för skapa

en: Show search link
sv_SE: Visa länken för sök

en: Show manage link
sv_SE: Visa länken för hantera

en: Browse wishlist
sv_SE: Bläddra i önskelistan

en: Product already in wishlist
sv_SE: Produkten finns redan i önskelistan

en: Product added to wishlist
sv_SE: Produkten är tillagd till önskelistan

en: is enabled but not effective. It requires WooCommerce to work.
sv_SE: är aktiverat men inte effektivt. Det kräver WooCommerce för att fungera.

en: Search list
sv_SE: Söklista

note: translators: 1. Product name.
en: Users that added "%s" to wishlist
sv_SE: Användare som lagt till "%s" till önskelistan

en: Users that added product to wishlist
sv_SE: Användare som lagt till produkten på önskelistan

en: < Back to popular
sv_SE: < Tillbaka till populärt

en: "Back in stock" email
sv_SE: "Åter i lager" E-postmeddelande

en: Enable "Back in stock" email
sv_SE: Aktivera E-postmeddelandet "Åter i lager".

en: Enable this email to send notifications to your customers whenever a product in their wishlist is back in stock
sv_SE: Aktivera detta E-postmeddelande för att skicka meddelanden till dina kunder när en produkt i deras önskelista åter finns i lager

en: Select products that shouldn't trigger the "back in stock" notifications
sv_SE: Välj produkter som inte ska utlösa aviseringarna "tillbaka i lager".

en: Select the product categories that should not trigger the "back in stock" notification
sv_SE: Välj de produktkategorier som inte ska utlösa meddelandet "tillbaka i lager".

en: Enter the title of the email notification. Leave blank to use the default heading: "<i>An item of your wishlist is back in stock!</i>"
sv_SE: Ange titeln på E-postmeddelandet. Lämna tomt om du vill använda standardrubriken: "<i>En vara i din önskelista finns i lager igen!</i>"

en: Enter the mail subject line. Leave blank to use the default subject: "<i>An item of your wishlist is back in stock!</i>"
sv_SE: Ange E-postens ämnes rad. Lämna tomt om du vill använda standardämnet: "<i>En vara från din önskelista finns i lager igen!</i>"

en: General Settings
sv_SE: Allmänna Inställningar

en: After product is added to wishlist
sv_SE: Efter att produkten lagts till önskelistan

en: Choose the look of the Wishlist button when the product has already been added to a wishlist
sv_SE: Välj utseende på önskelistan när produkten redan har lagts till på en önskelista

en: Show "Add to wishlist" button
sv_SE: Visa knappen "Lägg till i önskelistan".

en: Show "View wishlist" link
sv_SE: Visa länken "Visa önskelista".

en: Show "Remove from list" link
sv_SE: Visa länken "Ta bort från listan".

en: Loop settings
sv_SE: Loop inställningar

en: Loop options will be visible on Shop page, category pages, product shortcodes, products sliders, and all the other places where the WooCommerce products' loop is used
sv_SE: Loopalternativ kommer att vara synliga på butikssidan, kategorisidor, produktkortkoder, produktskjutreglage och alla andra platser där WooCommerce-produkternas loop används

en: Show "Add to wishlist" in loop
sv_SE: Visa "Lägg till på önskelista" i loop

en: Enable the "Add to wishlist" feature in WooCommerce products' loop
sv_SE: Aktivera funktionen "Lägg till på önskelista" i WooCommerce-produkters loop

en: Position of "Add to wishlist" in loop
sv_SE: Position för "Lägg till på önskelista" i loop

en: Choose where to show "Add to wishlist" button or link in WooCommerce products' loop. <span class="addon">Copy this shortcode <span class="code"><code>[yith_wcwl_add_to_wishlist]</code></span> and paste it where you want to show the "Add to wishlist" link or button</span>
sv_SE: Välj var du vill visa "Lägg till på önskelista"-knappen eller länken i WooCommerce-produkters loop. <span class="addon">Kopiera den här kortkoden <span class="code"><code>[yith_wcwl_add_to_wishlist]</code></span> och klistra in den där du vill visa länken eller knappen "Lägg till i önskelistan"</span>

en: On top of the image
sv_SE: Ovanpå bilden

en: Before "Add to cart" button
sv_SE: Före knappen "Lägg i kundvagn".

en: After "Add to cart" button
sv_SE: Efter knappen "Lägg i kundvagn".

en: Use shortcode
sv_SE: Använd kortkod

en: Product page settings
sv_SE: Inställningar för produktsidan

en: Position of "Add to wishlist" on product page
sv_SE: Position för "Lägg till i önskelistan" på produktsidan

en: Choose where to show "Add to wishlist" button or link on the product page. <span class="addon">Copy this shortcode <span class="code"><code>[yith_wcwl_add_to_wishlist]</code></span> and paste it where you want to show the "Add to wishlist" link or button</span>
sv_SE: Välj var "Lägg till i önskelista"-knappen eller länken ska visas på produktsidan. <span class="addon">Kopiera den här kortkoden <span class="code"><code>[yith_wcwl_add_to_wishlist]</code></span> och klistra in den där du vill visa länken eller knappen "Lägg till i önskelistan"</span>

en: After "Add to cart"
sv_SE: Efter "Lägg till i Varukorgen"

en: After thumbnails
sv_SE: Efter tumnaglar

en: After summary
sv_SE: Efter sammanfattning

en: Text customization
sv_SE: Textanpassning

en: "Add to wishlist" text
sv_SE: "Lägg till i önskelistan" text

en: Enter a text for "Add to wishlist" button
sv_SE: Ange en text för knappen "Lägg till i önskelistan".

en: "Product added" text
sv_SE: "Produkten lades till" texten

en: Enter the text of the message displayed when the user adds a product to the wishlist
sv_SE: Ange texten i meddelandet som visas när användaren lägger till en produkt på önskelistan

en: Product added!
sv_SE: Produkt lades till!

en: "Browse wishlist" text
sv_SE: "Bläddra i önskelista" texten

en: Enter a text for the "Browse wishlist" link on the product page
sv_SE: Skriv in en text för länken "Bläddra i önskelistan" på produktsidan

en: "Product already in wishlist" text
sv_SE: "Produkten finns redan i önskelistan" texten

en: Enter the text for the message displayed when the user views a product that is already in the wishlist
sv_SE: Ange texten för meddelandet som visas när användaren tittar på en produkt som redan finns på önskelistan

en: The product is already in your wishlist!
sv_SE: Denna produkt är redan i din önskelista!

en: Style & Color customization
sv_SE: Anpassning av stil och färg

en: Style of "Add to wishlist"
sv_SE: Stil för "Lägg till på önskelista"

en: Choose if you want to show a textual "Add to wishlist" link or a button
sv_SE: Välj om du vill visa en textmässig "Lägg till på önskelista"-länk eller en knapp

en: Textual (anchor)
sv_SE: Textuell (ankare)

en: Button with theme style
sv_SE: Knapp med temastil

en: Button with custom style
sv_SE: Knapp med anpassad stil

en: "Add to wishlist" button style
sv_SE: "Lägg till på önskelista"-knappstil

en: Border
sv_SE: Kantlinje

en: Background Hover
sv_SE: Bakgrund när markör passerar över

en: Text Hover
sv_SE: Text när markör passerar över

en: Border Hover
sv_SE: Gräns för markör passerar över

en: Border radius
sv_SE: Gränsradie

en: Choose radius for the "Add to wishlist" button
sv_SE: Välj radie för knappen "Lägg till i önskelistan".

en: "Add to wishlist" icon
sv_SE: "Lägg till på önskelista"-ikonen

en: Select an icon for the "Add to wishlist" button (optional)
sv_SE: Välj en ikon för knappen "Lägg till i önskelistan" (valfritt)

en: "Add to wishlist" custom icon
sv_SE: "Lägg till på önskelista" anpassad ikon

en: Upload an icon you'd like to use for "Add to wishlist" button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för knappen "Lägg till i önskelistan" (förslagvis 32px x 32px)

en: "Added to wishlist" icon
sv_SE: Ikonen "Lägg till på önskelistan".

en: Select an icon for the "Added to wishlist" button (optional)
sv_SE: Välj en ikon för knappen "Lägg till i önskelistan" (valfritt)

en: Same used for Add to wishlist
sv_SE: Samma används för Lägg till i önskelistan

en: "Added to wishlist" custom icon
sv_SE: Anpassad ikon för "Lägg till på önskelistan".

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Enter custom CSS to be applied to Wishlist elements (optional)
sv_SE: Ange anpassad CSS som ska tillämpas på önskelista (valfritt)

en: Enable "Ask for an estimate" button
sv_SE: Aktivera "Be om ett prisuppgift" knappen

en: Shows "Ask for an estimate" button on Wishlist page
sv_SE: Visar knappen "Be om en prisuppgift" på önskelistan

en: Additional Popup
sv_SE: Ytterligare popup

en: These fields will be shown in the popup opened by Ask an Estimate button. The Email field will be prepended for unauthenticated users. An Additional Notes textarea will be postponed to the selected fields.
sv_SE: Dessa fält kommer att visas i popup-fönstret som öppnas av knappen Fråga en uppskattning. E-postfältet kommer att läggas till för oregistrerade användare. Ett text område för ytterligare anteckningar kommer att skjutas upp till de valda fälten.

en: Enable "Additional notes" popup
sv_SE: Aktivera popup-fönstret "Ytterligare anteckningar".

en: Show an Additional notes popup before submitting the price estimate request to let customers add extra notes
sv_SE: Visa ett popupfönster för ytterligare noteringar innan du skickar in begäran om prisuppgift för att låta kunder lägga till extra noteringar

en: Add new field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Field %%label%%
sv_SE: Fält %%label%%

en: Label for the field
sv_SE: Etikett för fältet

en: Enter the label that will be shown for this field
sv_SE: Ange etiketten som kommer att visas för detta fält

en: Required field
sv_SE: obligatoriskt fält

en: Choose whether this field is required or not
sv_SE: Välj om detta fält är obligatoriskt eller inte

en: Placeholder for the field
sv_SE: Platshållare för fältet

en: Enter the placeholder that will be shown in the field
sv_SE: Ange platshållaren som ska visas i fältet

en: Field description
sv_SE: Fältbeskrivning

en: Enter the description that will be shown above the field
sv_SE: Ange beskrivningen som kommer att visas ovanför fältet

en: Position of the field in the form
sv_SE: Fältets placering i formuläret

en: Choose between first (the field will be the first in a row that contains two items), last (the field will be the second in a row of two) or wide (the field will take an entire row)
sv_SE: Välj mellan första (fältet kommer att vara det första i en rad som innehåller två objekt), sista (fältet kommer att vara det andra i en rad om två) eller bredd (fältet kommer att ta en hel rad)

en: First
sv_SE: Första

en: Last
sv_SE: Sista

en: Wide
sv_SE: Bredd

en: Type of field
sv_SE: Typ av fält

en: Choose the type of field to print in the form
sv_SE: Välj vilken typ av fält som ska skrivas ut i formuläret

en: Email
sv_SE: E-post

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Textarea
sv_SE: Textyta

en: Radio
sv_SE: Radie

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Select
sv_SE: Välj

en: Enter options for the field
sv_SE: Ange alternativ för fältet

en: Enter the options for the field type you've selected. Separate options with pipes (|), and key from value with double colon (::). E.g. key::value|key2::value2
sv_SE: Ange alternativen för den fälttyp du har valt. Separera alternativen med lodstreck (|), och nyckel från värde med dubbelt kolon (::). T.ex. nyckel::värde|nyckel2::värde2

en: Save
sv_SE: Spara

en: "Ask for an estimate" button label
sv_SE: Knappetikett "Be om en prisuppgift".

en: This option lets you customize the label of "Ask for an Estimate" button
sv_SE: Det här alternativet låter dig anpassa etiketten för knappen "Be om en prisuppgift".

en: "Additional notes" textarea label
sv_SE: "Ytterligare anteckningar" textområdesetikett

en: This option lets you customize the label for the "Additional notes" text area
sv_SE: Det här alternativet låter dig anpassa etiketten för text området "Ytterligare anteckningar".

en: Additional notes
sv_SE: Ytterligare information

en: Style of "Ask for an estimate"
sv_SE: Stil för "Be om en prisuppgift"

en: Choose if you want to show a textual "Ask for an Estimate" link or a button
sv_SE: Välj om du vill visa en textmässig "Be om en prisuppgift"-länk eller en knapp

en: "Ask for an Estimate" button style
sv_SE: "Be om en prisuppgift"-knappstil

en: Choose colors for the "Ask for an estimate" button
sv_SE: Välj färger för knappen "Be om en prisuppgift".

en: Choose colors for the "Ask for an estimate" button on hover state
sv_SE: Välj färger för "Fråga om en prisuppgift"-knappen när muspekaren aktiverar området

en: Choose radius for the "Ask for an Estimate" button
sv_SE: Välj radie för knappen "Be om en prisuppgift".

en: "Ask for an estimate" icon
sv_SE: "Be om en prisuppgift" vald ikon

en: Select an icon for the "Ask for an Estimate" button (optional)
sv_SE: Välj en ikon för knappen "Be om en prisuppgift" (valfritt)

en: "Ask for an estimate" custom icon
sv_SE: "Be om en prisuppgift" anpassad ikon

en: Upload an icon you'd like to use for "Ask for an estimate" button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för knappen "Be om en prisuppgift" (förslagsvis 32px x 32px)

en: Enable AJAX loading
sv_SE: Aktivera AJAX-laddning

en: Load any cacheable wishlist item via AJAX
sv_SE: Ladda valfritt cachebart objekt på önskelistan via AJAX

en: YITH WooCommerce Frequently Bought Together Integration
sv_SE: YITH WooCommerce  Frequently Bought Together Integration

en: Enable slider in wishlist
sv_SE: Aktivera slider i önskelista

en: Wishlist page
sv_SE: Önskelista sida

en: Pick a page as the main Wishlist page; make sure you add the <span class="code"><code>[yith_wcwl_wishlist]</code></span> shortcode into the page content
sv_SE: Välj en sida som huvudsidan i önskelistan; se till att du lägger till kortkoden <span class="code"><code>[yith_wcwl_wishlist]</code></span> i sidinnehållet

en: Wishlist Detail Page
sv_SE: Detaljsida för önskelista

en: Product variations selected by the user (example: size or color)
sv_SE: Produktvarianter valda av användaren (exempel: storlek eller färg)

en: Product price
sv_SE: Pris

en: Product stock (show if the product is available or not)
sv_SE: Produktlager (visa om produkten är tillgänglig eller inte)

en: Date on which the product was added to the wishlist
sv_SE: Datum då produkten lades till på önskelistan

en: Add to cart option for each product
sv_SE: Lägg till i kundvagn alternativ för varje produkt

en: Icon to remove the product from the wishlist - to the left of the product
sv_SE: Ikon för att ta bort produkten från önskelistan - till vänster om produkten

en: Button to remove the product from the wishlist - to the right of the product
sv_SE: Knapp för att ta bort produkten från önskelistan - till höger om produkten

en: Redirect to cart
sv_SE: Omdirigera till varukorgen

en: Redirect users to the cart page when they add a product to the cart from the wishlist page
sv_SE: Omdirigera användare till kundvagnssidan när de lägger till en produkt i varukorgen från önskelistan

en: Remove if added to the cart
sv_SE: Ta bort om den lagts till i varukorgen

en: Remove the product from the wishlist after it has been added to the cart
sv_SE: Ta bort produkten från önskelistan efter att den har lagts till i kundvagnen

en: Share wishlist
sv_SE: Dela önskelista

en: Enable this option to let users share their wishlist on social media
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att låta användare dela sin önskelista på sociala medier

en: Share on social media
sv_SE: Dela på sociala medier

en: Share by email
sv_SE: Dela via e-post

en: Share by URL
sv_SE: Dela med URL

en: Show "Share URL" field on wishlist page
sv_SE: Visa fältet "Dela URL" på önskelistan

en: Sharing title
sv_SE: Delar titel

en: Wishlist title used for sharing (only used on Twitter and Pinterest)
sv_SE: önskelista som används för delning (används endast på Twitter och Pinterest)

note: translators: 1. Blog name.
en: My wishlist on %s
sv_SE: Min önskelista på %s

en: Type the message you want to publish when you share your wishlist on Twitter and Pinterest
sv_SE: Skriv meddelandet du vill publicera när du delar din önskelista på Twitter och Pinterest

en: Social image URL
sv_SE: Social bildadress

en: It will be used to pin the wishlist on Pinterest.
sv_SE: Den kommer att användas för att fästa önskelistan på Pinterest.

en: Default wishlist name
sv_SE: Namn på standardönskelista

en: Enter a name for the default wishlist. This is the wishlist that will be automatically generated for all users if they do not create any custom one
sv_SE: Ange ett namn för standardönskelistan. Detta är önskelistan som kommer att genereras automatiskt för alla användare om de inte skapar någon anpassad

en: My wishlist
sv_SE: Min önsklista

en: "Add to cart" text
sv_SE: "Lägg i kundvagn" text

en: Enter a text for the "Add to cart" button
sv_SE: Skriv in en text för knappen "Lägg i kundvagn"

en: Style & color customization
sv_SE: Anpassning av stil och färg

en: Style of "Add to cart"
sv_SE: Stil för "Lägg i kundvagn"

en: Choose whether to show a textual "Add to cart" link or a button
sv_SE: Välj om du vill visa en text "Lägg i kundvagn"-länk eller en knapp

en: "Add to cart" button style
sv_SE: "Lägg i kundvagn"-knappstil

en: Choose the colors for the "Add to cart" button
sv_SE: Välj färger för knappen "Lägg i kundvagn"

en: Choose colors for the "Add to cart" button on hover state
sv_SE: Välj färger för "Lägg i varukorg"-knappen när du för markören över

en: Set the radius for the "Add to cart" button
sv_SE: Ställ in radien för knappen "Lägg i kundvagn"

en: "Add to cart" icon
sv_SE: "Lägg i kundvagn"-ikonen

en: Select an icon for the "Add to cart" button (optional)
sv_SE: Välj en ikon för knappen "Lägg i kundvagn" (valfritt)

en: "Add to cart" custom icon
sv_SE: "Lägg i kundvagn" anpassad ikon

en: Upload an icon you'd like to use for the "Add to cart" button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för "Lägg till i kundvagn"-knappen (förslagsvis 32px x 32px)

en: Primary button style
sv_SE: Primär knappstil

en: Choose colors for the primary button<br/><small>This style will be applied to "Edit title" button on Wishlist view, "Submit Changes" button on Manage view and "Search wishlist" button on Search view</small>
sv_SE: Välj färger för den primära knappen<br/><small>Denna stil kommer att tillämpas på knappen "Redigera titel" i önskevyn, knappen "Skicka ändringar" i hantera vyn och knappen "Sök önskelista" i sökvyn</small>

en: Choose colors for the primary button on hover state<br/><small>This style will be applied to "Edit title" button on Wishlist view, "Submit Changes" button on Manage view and "Search wishlist" button on Search view</small>
sv_SE: Välj färger för den primära knappen i hovringsläge<br/><small>Denna stil kommer att tillämpas på knappen "Redigera titel" i önskevyn, knappen "Skicka ändringar" i hantera vyn och knappen "Sök önskelista" i sökvyn</small>

en: Secondary button style
sv_SE: Sekundär knappstil

en: Choose colors of the secondary button<br/><small>This style will be applied to the buttons that allow showing and hiding the Edit title form on Wishlist view and "Create new Wishlist" button on Manage view</small>
sv_SE: Välj färger på den sekundära knappen<br/><small>Denna stil kommer att tillämpas på knapparna som tillåter att visa och dölja formuläret Redigera titel i önskevyn och knappen "Skapa ny önskelista" i Hantera vyn</small>

en: Wishlist table style
sv_SE: önskelistans tabell stil

en: Choose the colors for the wishlist table (when set to "Traditional" layout)
sv_SE: Välj färger för önskelistan (när inställd på "Traditionell" layout)

en: Highlight color
sv_SE: Markeringsfärg

en: Choose the color for all sections with background<br/><small>This color will be used as background for the wishlist table heading and footer (when set to "Traditional" layout), and for various form across wishlist views</small>
sv_SE: Välj färg för alla sektioner med bakgrund<br/><small>Denna färg kommer att användas som bakgrund för önskelistans rubrik och sidfot (när inställd på "Traditionell" layout), och för olika former i önskelistan</small>

en: Share button text color
sv_SE: Dela knappens textfärg

en: Choose colors for share buttons text
sv_SE: Välj färg för text på  delaknapp

en: Text hover
sv_SE: Svävande text

en: Facebook share button icon
sv_SE: 	Facebook, ikon för delaknapp

en: Select an icon for the Facebook share button
sv_SE: Välj en ikon för Facebook-delningsknappen

en: Facebook share button custom icon
sv_SE: Facebook, ikon för delaknapp

en: Upload an icon you'd like to use for Facebook share button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för Facebook delningsknapp (förslagsvis 32px x 32px)

en: Facebook share button style
sv_SE: Facebook, stil för delaknapp

en: Choose colors for Facebook share button
sv_SE: Välj färger för Facebook delningsknapp

en: Background hover
sv_SE: Svävande bakgrund

en: Twitter share button icon
sv_SE: Twitter, ikon för delaknapp

en: Select an icon for the Twitter share button
sv_SE: Välj en ikon för Twitter-delningsknappen

en: Twitter share button custom icon
sv_SE: Twitter, ikon för delaknapp

en: Upload an icon you'd like to use for Twitter share button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för Twitter delningsknapp (förslagsvis 32px x 32px)

en: Twitter share button style
sv_SE: Twitter, stil för delaknapp

en: Choose colors for Twitter share button
sv_SE: Välj färger för Twitter delningsknapp

en: Pinterest share button icon
sv_SE: Pinterest ikon för delaknapp

en: Select an icon for the Pinterest share button
sv_SE: Välj en ikon för Pinterest-delnings knapp

en: Pinterest share button custom icon
sv_SE: Anpassad ikon för Pinterest delningsknapp

en: Upload an icon you'd like to use for Pinterest share button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för Pinterest-delningsknapp (föreslagna 32px x 32px)

en: Pinterest share button style
sv_SE: Pinterest dela knappstil

en: Choose colors for Pinterest share button
sv_SE: Välj färger för Pinterest delningsknapp

en: Email share button icon
sv_SE: Ikon för E-postdelning

en: Select an icon for the Email share button
sv_SE: Välj en ikon för knappen E-postdelning

en: Email share button custom icon
sv_SE: Egen ikon för e-postdelningsknapp

en: Upload an icon you'd like to use for the Email share button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för knappen E-postdelning (föreslagna 32px x 32px)

en: Email share button style
sv_SE: E-postdelning knappstil

en: Choose colors for the Email share button
sv_SE: Välj färger för knappen E-postdelning

en: WhatsApp share button icon
sv_SE: WhatsApp dela knappikon

en: Select an icon for the WhatsApp share button
sv_SE: Välj en ikon för WhatsApp-delningsknappen

en: WhatsApp share button custom icon
sv_SE: WhatsApp-delningsknapp anpassad ikon

en: Upload an icon you'd like to use for WhatsApp share button (suggested 32px x 32px)
sv_SE: Ladda upp en ikon som du vill använda för WhatsApp-delningsknapp (föreslagna 32px x 32px)

en: WhatsApp share button style
sv_SE: WhatsApp dela knappstil

en: Choose colors for WhatsApp share button
sv_SE: Välj färger för WhatsApp-delningsknappen

en: In your wishlist
sv_SE: I din önskelista

note: translators: 1. Wishlist formatted name.
en: This item is already in the <b>%s wishlist</b>.<br/>You can move it to another list:
sv_SE: Denna vara är redan i <b>%s önskelistan</b>.<br/>Du kan flytta den till:

en: Create a new list
sv_SE: Skapa en ny lista

en: Wishlist name
sv_SE: Namnet på önskelistan

en: Move
sv_SE: Flytta

en: click to remove it
sv_SE: klicka för att ta bort

en: Choose a wishlist
sv_SE: Välj en önskelista

en: Enter wishlist name
sv_SE: Ange önskelistans namn

en: Set a promotional e-mail
sv_SE: Ange ett reklam E-postmeddelande

en: E-mail HTML content
sv_SE: E-post HTML-innehåll

en: E-mail Text content
sv_SE: E-post Textinnehåll

en: This field lets you modify the main content of the HTML version of the email.
sv_SE: Det här fältet låter dig ändra huvudinnehållet i HTML versionen av E-postmeddelandet.

en: You can use the following placeholder:
sv_SE: Du kan använda följande platshållare:

en: Note:
sv_SE: Anteckningar:

en: you can customize the header in WooCommerce &rsaquo; Settings &rsaquo; Emails.
sv_SE: du kan anpassa rubriken i WooCommerce &rsaquo; inställningar &rsaquo; E-post.

en: This field lets you modify the main content of the text version of the email
sv_SE: Det här fältet låter dig ändra huvudinnehållet i textversionen av e-postmeddelandet

en: Coupon
sv_SE: Kupong

en: Select a coupon
sv_SE: Välj en kupong

en: This field lets you choose coupon to use for the email.
sv_SE: Detta fält låter dig välja kupongen för att användas i e-postmeddelandet.

en: Preview:
sv_SE: Förhandsgranska:

en: Save draft &rsaquo;
sv_SE: Spara utkast &rsaquo;

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: &lsaquo; Back
sv_SE: &lsaquo; Bakåt

en: Ready to send?
sv_SE: Redo att skicka?

en: You're about to send this promotional email to
sv_SE: Du är på väg att skicka detta kampanjmeddelande till

en: (calculating...) users
sv_SE: (beräknar...) användare

note: translators: 1. Number of emails sent per hours.
en: In order to avoid overloading your server, we will send %d emails every hour. This will take some time; please relax and wait for the operation to complete ;)
sv_SE: För att undvika överbelastning av din server skickar vi %d e-postmeddelanden varje timme. Detta kommer att ta lite tid; Koppla av och vänta tills operationen är klar ;)

en: Send email
sv_SE: Skicka epost

note: translators: 1. User name. translators: 1. Customer full name.
en: You have received an estimate request from %s. The request is the following:
sv_SE: Du har fått en förfrågan om kostnadsförslag från %s. Förfrågan gäller följande:

note: translators: 1. Wishlist name. translators: 1. Wishlist token.
en: Wishlist: %s
sv_SE: Önskelista: %s

en: Wishlist:
sv_SE: Önskelista:

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Quantity
sv_SE: Mängd

en: Price
sv_SE: Pris

en: Additional info:
sv_SE: Ytterligare information:

en: Additional data:
sv_SE: Ytterligare uppgifter:

en: Customer details
sv_SE: Kunddetaljer

en: Email:
sv_SE: E-post:

note: translators: 1. Url to wishlist page.
en: Wishlist link: %s
sv_SE: Länkar för önskelista: %s

en: (Now
sv_SE: (Nu

en: copy
sv_SE: kopiera

en: this wishlist link and share it anywhere)
sv_SE: den här länken till önskelistan och dela den var som helst)

en: Name your list
sv_SE: Namnge din lista

en: Create wishlist
sv_SE: Skapa önskelista

en: Items:
sv_SE: Artiklar:

note: translators: 1. number of items in wishlist. translators: 1. Wishlist items count.
en: %d items
sv_SE: %d artiklar

en: Visibility:
sv_SE: Synlighet:

en: Created on:
sv_SE: Skapad den:

en: Are you sure you want to delete this wishlist?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera den här önskelistan?

en: This wishlist is empty.<br/>Add some item soon!
sv_SE: Önskelistan är tom.<br/>Lägg till några produkter!

en: Count of items
sv_SE: Antal artiklar

en: Created on
sv_SE: Skapad den

en: PDF Download
sv_SE: PDF nedladdning

en: Product Name
sv_SE: Produktnamn

en: Unit Price
sv_SE: Enhetspris

en: Stock status
sv_SE: Lagerstatus

en: Out of stock
sv_SE: Slut i lager

en: In Stock
sv_SE: I Lager

note: translators: 1. Date product was added to wishlist. translators: date added label: 1 date added.
en: Added on: %s
sv_SE: Tillagd den: %s

en: No products added to the wishlist
sv_SE: Inga produkter lades till i önskelistan

en: Ask for an estimate for this list
sv_SE: Be om en uppskattning för denna lista

en: Ask for an estimate for this list:
sv_SE: Be om en uppskattning för denna lista:

en: Your email
sv_SE: Din e-postadress

note: translators: 1. Wishlist formatted name.
en: This item is already in the <b>%s wishlist</b>.<br/>You can move it in another list:
sv_SE: Den här artikeln finns redan i <b>%s önskelistan</b>.<br/>Du kan flytta den till en annan lista:

en: Type a name or an email address
sv_SE: Skriv ett namn eller en e-postadress

en: Wishlist of:
sv_SE: Önskelista av:

note: translators: 1. Query searched.
en: 0 results for "%s" in the wishlist
sv_SE: 0 resultat för "%s" i önskelistan

en: Apply this action to all the selected items:
sv_SE: Använd den här åtgärden på alla valda artiklar:

en: Remove from wishlist
sv_SE: Ta bort från önskelistan

note: translators: 1. Wishlist formatted name.
en: Move to %s
sv_SE: Flytta till %s

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Add all to cart
sv_SE: Lägg till alla till kundvagnen

en: Edit title
sv_SE: Redigera titel

en: Added on:
sv_SE: Tillagd den:

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Quantity:
sv_SE: Antal:

en: Stock:
sv_SE: Lager:

en: Move to another list &rsaquo;
sv_SE: Flytta till en annan lista &rsaquo;

en: Remove this product
sv_SE: Ta bort den här produkten

en: Unit Price:
sv_SE: Pris per enhet:

en: Product name
sv_SE: Produktnamn

en: Unit price
sv_SE: Pris per enhet

en: Arrange
sv_SE: Sortera

en: Remove
sv_SE: Ta bort

note: translators: 1. Number of items in wishlist.
en: %d items in wishlist
sv_SE: %d antal produkter i önskelistan

en: In
sv_SE: I

en: Please, add your first item to the wishlist
sv_SE: Lägg till din första produkt till önskelistan

en: View your wishlist &rsaquo;
sv_SE: Visa din önskelista &rsaquo;

note: Description of the plugin/theme
en: <code><strong>YITH WooCommerce Wishlist</strong></code> gives your users the possibility to create, fill, manage and share their wishlists allowing you to analyze their interests and needs to improve your marketing strategies. <a href="https://yithemes.com/" target="_blank">Get more plugins for your e-commerce on <strong>YITH</strong></a>
sv_SE: <code><strong>YITH WooCommerce Wishlist</strong></code> ger dina användare möjlighet att skapa, fylla, hantera och dela sina önskelistor så att du kan analysera deras intressen och behov för att förbättra dina marknadsföringsstrategier. <a href="https://yithemes.com/" target="_blank">Få fler plugins för din e-handel på <strong>YITH</strong></a>

[ctx: [HELP TAB] Video title]
en: Check this video to learn how to <b>configure wishlist and customize options:</b>
sv_SE: Kolla in den här videon för att lära dig hur du <b>konfigurerar önskelistan och anpassar alternativen:</b>

[ctx: Ask for an estimate submit error]
note: translators: 1. name of the missing parameter.
en: Missing required argument: %s
sv_SE: Det obligatoriska argumentet saknas: %s

[ctx: page_slug]
en: wishlist
sv_SE: önskelista

[ctx: date when wishlist was created]
en: Created on
sv_SE: Skapad på

[ctx: [gutenberg]: block name]
en: YITH public wishlist link
sv_SE: YITH offentlig önskelista länk

[ctx: [gutenberg]: block name]
en: YITH Add to wishlist
sv_SE: YITH Lägg till i önskelistan

[ctx: [gutenberg]: block description]
en: Shows all public wishlists
sv_SE: Visar alla offentliga önskelistor

[ctx: [gutenberg]: block description]
en: Shows Add to wishlist button
sv_SE: Visar knappen Lägg till i önskelistan

[ctx: [gutenberg]: block description]
en: Shows a list of products in wishlist
sv_SE: Visar en lista över produkter i önskelistan

[ctx: Part of the template that shows price variation since addition to list; placeholder will be replaced with a percentage]
note: translators: 1. % of reduction/increase in price.
en: Price is %1$s%%
sv_SE: Priset är %1$s%%

[ctx: Part of the template that shows price variation since addition to list; placeholder will be replaced with a price]
note: translators: 2: original product price.
en: (Was %2$s when added  in list)
sv_SE: (Var %2$s när den lades till i listan)

[ctx: Admin: "all wishlists" table views]
en: All
sv_SE: Alla

[ctx: Admin: "all wishlists" table views]
en: Public
sv_SE: Publik

[ctx: Admin: "all wishlists" table views]
en: Shared
sv_SE: Delad

[ctx: Admin: "all wishlists" table views]
en: Private
sv_SE: Privat

[ctx: Elementor widget name]
en: YITH Wishlist Add button
sv_SE: YITH Wishlist Lägg till knapp

[ctx: Elementor section title]
en: Product
sv_SE: Produkt

[ctx: Elementor section title]
en: Labels
sv_SE: Etiketter

[ctx: Elementor section title]
en: Advanced
sv_SE: Avancerat

[ctx: Elementor section title]
en: Wishlist
sv_SE: Önskelista

[ctx: Elementor section title]
en: Pagination
sv_SE: Paginering

[ctx: Elementor control label]
en: Product ID
sv_SE: Produkt id

[ctx: Elementor control label]
en: Button label
sv_SE: Etikett till knapp

[ctx: Elementor control label]
en: "Browse wishlist" label
sv_SE: Etikett till "Visa önskelistan"

[ctx: Elementor control label]
en: "Product already in wishlist" label
sv_SE: Etikett till "Produkten finns redan i önskelistan"

[ctx: Elementor control label]
en: "Product added to wishlist" label
sv_SE: Etikett till "Produkt tillagd till önskelistan"

[ctx: Elementor control label]
en: URL of the wishlist page
sv_SE: URL en för sidan med önskelistan

[ctx: Elementor control label]
en: Icon for the button
sv_SE: Ikon för knappen

[ctx: Elementor control label]
en: Additional CSS classes for the button
sv_SE: Ytterligare CSS-klasser för knappen

[ctx: Elementor control label]
en: Wishlist ID
sv_SE: Id för önskelista

[ctx: Elementor control label]
en: Paginate items
sv_SE: Paginera artiklar

[ctx: yith-woocommerce-wishlist]
en: Items per page
sv_SE: Artiklar per sida
